Uitnodiging meedenken communicatie luchtkwaliteit

Dag allemaal,

Binnen het RIVM starten Joost Wesseling en ik (Michelle Lechner) binnenkort met een nieuw project in het kader van het National Collaboration Programme van ECMWF en Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS). Binnen dit project ontwikkelen we een uitbreiding van de infromatievoorziening over luchtkwaliteit. Binnen ECMWF heet dat een “Demonstrator”. Het doel van de uitbreiding is om de luchtkwaliteitsvoorspellingen toegankelijker en nuttiger te maken voor het publiek, zodat ook niet-experts meer met de informatie kunnen doen. We doen dit project in samenwerking met TNO en het KNMI.

In de eerste fase van het project willen we graag input verzamelen van een aantal partijen – waaronder jullie – over de wensen en behoeften aan deze luchtkwaliteitsvoorspellingen. Daarom gaan we een bijeenkomst organiseren om hierover met jullie in gesprek te gaan. We zullen dan ook voorbeelden verzamelen en mogelijke visualisaties tonen, zodat we gericht kunnen bespreken wat zou kunnen werken. Ook is jullie input welkom (voor, tijdens of na de meeting) om aan te geven op welke manier de informatie het beste bruikbaar is.

We horen graag of jullie mee willen doen aan dit overleg en welke momenten mogelijk zouden zijn. De bijeenkomst zal op het RIVM plaatsvinden met een mogelijkheid om digitaal aan te sluiten. We hebben de volgende data in gedachte:

  • Woensdag 18 juni (ochtend); 10:00 – 13:00
  • Woensdag 18 juni (middag); 13:00 – 16:00
  • Woensdag 25 juni (middag); 13:00 – 16:00

Alvast hartelijk dank! Laat ons vooral weten of je interesse hebt en of je op (een van) deze dagen beschikbaar bent door de doodle in te vullen (Doodle) en mij een email te sturen (michelle.lechner@rivm.nl). Voel je vrij om dit bericht ook door te sturen naar collega’s of anderen binnen jullie netwerk die mogelijk geïnteresseerd zijn.

Voor meer informatie over het National Collaboration Programme van ECMWF, zie CAMS National Collaboration Programme | Copernicus .

Hopelijk tot juni!
Michelle Lechner